روند های مد در دکوراسیون داخلی سال 2023

تاریخ ارسال : 1401/10/20

چه سبک و چه رنگی در سال 2023 در دکوراسیون داخلی خانه مد خواهد بود؟ توضیح مختصری برای یافتن روند مد طراحی دکوراسیون منزل

دکوراسیون داخلی چیست؟
اگر شما یکی از دانشجویان معماری هستید و به عنوان یک دکوراتور/دکوراتور داخلی از راه دور آموزش می بینید، احتمالاً در ذهن شما واضح است، اما برای دیگرانی که شروع به علاقه مندی به آن کرده اند، سوال این است که دکوراسیون داخلی خانه چیست. نظر؟ چگونه می توانیم این رشته را تعریف کنیم، چالش ها و مزایای آن چیست؟ این چیزی است که در این مقاله با هم خواهیم دید.

 • دکوراسیون داخلی چیست: تعریف

 • مزایای بخش طراحی داخلی

 • یک بخش در حال توسعه

دکوراسیون داخلی: تعریف

طراحی دکوراسیون داخلی منزل چیست

طراحی دکوراسیون داخلی بخشی از فعالیت است که ارتباط تنگاتنگی با ارگونومی و معماری دارد که با دو مورد اخیر، در میان دیگران، به شکل گیری آنچه طراحی داخلی نامیده می شود کمک می کند. هنرهای تزئینی و بخش ساختمان در عین حال، به دلایل زیادی که در زیر خواهیم دید، یک بخش فعالیت نسبتاً محبوب است.

دکوراسیون داخلی بخشی است که هدف آن زینت بخشیدن به فضاهای داخلی مختلف با نوع آنها (خانه، آپارتمان، زیر شیروانی و غیره) و پیکربندی آنها (ابعاد، شکل اتاق ها، جهت گیری و غیره) است تا به آنها سبک دلخواه مشتری بدهد. یا توسط دکوراتور(های) داخلی مسئول پروژه تصور شده است.

مزایای بخش طراحی داخلی

بخش طراحی داخلی مزایای بسیاری دارد و از چند جهت جذاب است. بخشی از علاقه مندان و طرفداران اگر وجود داشته باشد، حرفه های طراحی داخلی به یک حس خلاقیت نیاز دارند و این ویژگی خاص را دارند که در طول هر پروژه، خود را بسیار بهتر از بخش اصلی حرفه ها، در بخش های دیگر، دوباره ابداع کنند.

و جنبه روتینی که بر سایر بخش ها پیروز می شود در زمینه دکوراسیون داخلی بیش از پیش پرهیز می شود که علاوه بر تصور و طراحی فضاهای داخلی متفاوت از نظر دکوراسیون، شما را به تبادل نظر با بسیاری از طرفین دعوت می کند. که در طول هر پروژه ای که شما در آن شرکت خواهید کرد متفاوت خواهد بود.

یک بخش در حال توسعه

در سال‌های اخیر، محتوای تاریخ‌گذاری شده‌ای را به شما پیشنهاد کرده‌ایم که روندهای سال را مشخص می‌کند. ما آن‌ها را در اینجا برای شما گروه‌بندی کرده‌ایم، زیرا اگر امروز دیگر مرتبط نیستند، نشان می‌دهند که متخصصان این بخش چقدر می‌دانند چگونه رنگ‌ها، گرایش‌ها یا اشیاء تزئینی را به روز کنند. بنابراین، شما می توانید برخی از خلاصه هایی را که در اینجا با شما به اشتراک می گذاریم بخوانید:

 • دکوراسیون به رنگ بنفش، بله، اما چگونه می توان آن را برای داخل آن انجام داد.

 • روند دکوراسیون 2023 قبلاً فاش شده است

 • بازگشت به نفع کاغذ دیواری

 • در سال 2023، رنگ مد آبی خواهد بود

 • پرده، اکسسوری بسیار کاربردی برای دکوراسیون داخلی

 • دکوراسیون به رنگ قرمز، به سرعت گزیده شده، قوی باز می گردد

 • دکوراسیون به رنگ بنفش، بله، اما چگونه می توان آن را برای داخل آن انجام داد

چگونه دکوراسیون بنفش را در خانه موفق کنیم؟ در دکوراسیون داخلی، اغلب این اصل یکسان است، درست مانند مد، رنگ ها در طول سال ها به خوبی در فضای داخلی شما قرار می گیرند

رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

تایید دکوراسیون بنفش برای سال 2023

اگر بنفش یا ارغوانی در ابتدای سال به عنوان رنگ(های) مد روز در سال 2023 تایید شود، دکوراسیون داخلی موفق با چنین رنگ‌هایی چیست؟ این سوالی است که همه افرادی که می خواهند از این مد پیروی کنند قبل از تغییر دکوراسیون داخلی خود از خود می پرسند. در اینجا چند پاسخ برای تزئین با بنفش یا ماوراء بنفش وجود دارد.

به رنگ بنفش با رنگ های تند تزئین کنید

چگونه یک دکوراسیون موفق به رنگ بنفش در فضای داخلی خود ایجاد کنیم؟ راه اول، ایمن بازی کنید و بنفش یا ماوراء بنفش خود را با رنگ‌های روشن‌تر و/یا ملایم‌تر برش دهید. ترکیب یک دکور بنفش با دیوارهایی که به رنگ بنفش رنگ شده اند با سایر دیوارهایی که به رنگ سفید یا مایل هستند بسیار خوب عمل می کند.

دکوراسیون بنفش بر اساس رنگ های پیشرو

یکی دیگر از گزینه های دکوراسیون بنفش رنگ داخلی شما، استفاده از شدت های مختلف سایه های مشابه است. به عنوان مثال، تضاد بنفش عمیق یا حتی ماوراء بنفش با رنگ پارما نیز می تواند در بسیاری از فضاهای داخلی بسیار خوب عمل کند.

برای یادآوری رنگ بنفش روی اشیاء بازی کنید

معمولاً در مورد رنگ‌های روشن که می‌توانند به سرعت فضای داخلی را اشباع کنند، در استفاده کم از آن‌ها (مثلاً فقط یکی از دیوارهای اتاق را به رنگ بنفش رنگ کنید) و در یادآوری رنگ با وسایل تزئینی مانند کوسن‌ها تردید نکنید. ، پرده (ما به این باز می گردیم)، یک لامپ طراح و غیره.

مد دکوراسیون سال 2023 قبلاً فاش شده است

روند دکوراسیون در سال 2023 چگونه خواهد بود؟ در حالی که در مقاله ماقبل آخر خود دیدیم که رنگی که قرار بود رنگ سال 2022 مد شود آبی است، سال 2023 به تدریج شروع به نوک بینی خود می کند. بنابراین لازم است پیش‌بینی شود، به‌ویژه در بخش‌هایی مانند دکوراسیون داخلی که ضروری است، حتی اگر لزوماً بعداً اعمال نشوند، در جریان آخرین تحولات و روندهای جدید قرار گیرند.

ما از این فرصت استفاده می کنیم تا این پرانتز کوچک را با آگاه کردن شما از آن بسازیم، اگر می خواهید یک دکوراتور داخلی یا طراح داخلی شوید، ضروری است که بتوانید به سوالات مشتریانی که از شما می پرسند روند مد دکوراسیون داخلی چیست پاسخ دهید. سال آینده یا حتی رنگ لحظه، زیرا آنها می خواهند در نهایت بتوانند آن را دنبال کنند. سپس این شما هستید که بسته به رابطه‌تان با مشتری‌تان، به شما اجازه می‌دهید چیزی را پیشنهاد دهید یا نه چیزی را پیشنهاد دهید که از حرکت فعلی (یا آینده) پیروی می‌کند یا برعکس، آن را دنبال نمی‌کند (حتی که کاملاً برعکس استو بنابراین بازگشت به روند دکوراسیون آینده برای سال 2023 که به سرعت در حال نزدیک شدن است.

عناصر تزئینی که در سال 2023 مورد توجه قرار می گیرند، رنگ هایی مانند زرد ادویه ای و بنفش خواهند بود. جلوه های یک ظاهر طراحی شده مانند شفافیت رنگی؛ عناصر مبلمان (اغلب مورد بازبینی قرار می گیرند) مانند بوفه و بافت با مخمل. همانطور که فوراً به شما بگویم، البته بسیاری از عناصر دیگر وجود دارند که در سال 2023 بسیار مد روز خواهند بود و هنوز شناخته شده نیستند. پس از آن، اگر می خواهید روند را دنبال کنید، به شما بستگی دارد که چرا از عناصر عبور نکنید (یا نه).

بازگشت به نفع کاغذ دیواری

سال 2023 است و شما از خود می‌پرسید که چه چیزی در دکوراسیون خانه مرسوم است؟ البته چندین نکته وجود دارد. در این میان، سال 2022 و آغاز این سال 2023 (و حتی می توان به طور کلی تر در سال های اخیر گفت) بازگشت سبک به لطف کاغذ دیواری را نشان می دهد!

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری در قلب اخبار دکوراسیون

بیشتر مردم تمام تغییرات دکوراسیون داخلی خود را خودشان انجام می دهند و این امر به طور فزاینده ای از طریق انتخاب کاغذ دیواری انجام می شود. اگر مطمئناً همیشه بخشی از لوازم دکوراسیون داخلی مانند پرده بوده است که در زیر خواهید دید، کاغذ دیواری بیش از هر زمان دیگری در دکوراسیون داخلی نقش دارد. مدتی دوری گزید و با هیاهوی فراوان بازگشت.

احیای فنی کاغذ دیواری: نبافته شده

و در این بازگشت به پیش زمینه کاغذ دیواری، تجدید "فنی" احتمالاً بیهوده نیست. در واقع، پشتیبانی جدید، نبافته، چندین الیاف را مخلوط می کند که استفاده از آن را تسهیل می کند.

 • مخلوطی از سلولز و همچنین الیاف پلی استر. مزیت آن سهولت نصب و حذف است

توضیحات بسیار زیادی که بازگشت مجدد کاغذ دیواری در صحنه دکوراسیون را توجیه می کند، بازگشتی پیشینی برای ماندگاری!

در سال 2023 رنگ مد در دکوراسیون آبی خواهد بود

آیا می دانید روند دکوراسیون داخلی از نظر رنگ در سال 2023 چگونه است؟ خوب ما به شما پاسخ می دهیم، در سال 2023، بگذارید گفته شود، آن چیزی که شماره 1 باقی می ماند، آبی می شود. بله، شما این رسم را به خوبی ما می شناسید، هر سال رنگ خاص خود را دارد و امسال، بنابراین آبی خواهد بود.

از آبی پاستلی تا آبی تیره، از آبی فیروزه‌ای تا نیلی، ما کل پالت رنگ را در اینجا فهرست نمی‌کنیم، فقط به شما بگوییم که با آبی، کارهای زیادی برای انجام دادن دارید. درست است که این رنگی است که امکانات زیادی را ارائه می دهد و بنابراین بنا به تعریف مزیت اجازه دادن به تداعی های زیادی را دارد. اگر در سال 2022 از نوبت خود به رنگ قرمز به عنوان یک رنگ مد روز گذشته باشید و باید دکوراسیون داخلی خود را از نو (یا حداقل بخشی از) بازسازی کنید (مگر اینکه - همیشه اگر بخواهید آن را دنبال کنید، چه چیزی به شما ایده های زیادی می دهد.

اگر به این فکر می کنید که چگونه با رنگ آبی تزئین کنید، بدانید که راه های زیادی وجود دارد. از استفاده متراکم یا برعکس استفاده معتدل‌تر از رنگ آبی، اما از رنگ آبی که دومی را در جزئیاتی که یک مجموعه را برجسته می‌کند، مانند یک دسته گل یا بازی نورهای مایل به آبی، استفاده می‌کند. راه های مختلفی برای احترام به این رنگ وجود دارد.

شما باید بدانید که آبی دارای چندین تن است و رنگی است که می تواند انرژی بخش و همچنین آرامش بخش باشد و به طور بالقوه مانند رنگ قرمز که می توانید با رنگ قرمز که بسیار جالب توجه است، متوقف نخواهید شد. قبلاً باید با محدودیت بیشتری استفاده شود.

پرده یک اکسسوری بسیار کاربردی برای دکوراسیون داخلی است

چه می شد اگر پرده اکسسوری بسیار مهمتر از آنچه در دکوراسیون داخلی شما به نظر می رسد بود؟

در واقع، اگر مورد دوم ممکن است برای برخی بی‌اهمیت به نظر برسد، کارشناسان طراحی داخلی آن را به خوبی می‌دانند، در واقع نشان‌دهنده موضوعی به دور از چشم‌پوشی در طراحی داخلی شما است. در اینجا دو نکته جالب در مورد استفاده از پرده در خانه آورده شده است.

یک رنگ موجود در اتاق را یادآوری کنید

پرده یا حجاب می تواند اتاق شما را با یادآوری رنگی که قبلاً در بقیه قسمت های آن وجود دارد، تزئین کند، تکنیکی که دیگر نیازی به اثبات خود ندارد. اگر بخواهید مربی دیزاین شوید، معمولاً این چیزی است که یاد خواهید گرفت.

پرده

پرده برای پوشاندن دیوار

در نهایت، می توان از پرده برای پوشاندن دیوار کسل کننده ای استفاده کرد که نمی خواهید آن را به روش دیگری بپوشانید، مثلاً با نقاشی یا عکس. بدیهی است که استفاده از پرده به عوامل زیادی بستگی دارد و همچنین به شما بستگی دارد که حتی بهترین توصیه ها را تا زمانی که حس خلاقانه شما به طور کامل بیان شده باشد و نتیجه نهایی موفقیت آمیز باشد، دوباره مرور کنید. این نیز تعریف طراحی داخلی، دانستن اصول اصلی و دانستن نحوه تطبیق هرچه بهتر آنهاست. همانطور که می دانید، دانستن نحوه تفکر خارج از جعبه یکی از ویژگی های اصلی دکوراتورهای داخلی است و شما باید یاد بگیرید که با تمام لوازم تزئینی که پرده ها آشکارا جزء جدایی ناپذیر آن هستند، دستکاری کنید.

تزئین به رنگ قرمز، به سرعت نیش خورده است، قوی باز می گردد

در بیشتر مواقع، رنگ قرمز از نظر دکوراسیون داخلی یک رنگ تفرقه‌انگیز به نظر می‌رسد، برای یک بار هم که در پایان سال 2022، طیف گسترده‌ای را گرد هم می‌آورد تا خود را به عنوان رنگ مد روز معرفی کند. چند ماه دور از یک مهمانی که به راحتی او را در کانون توجه قرار می دهد، بسیار خوب است.

قرمز، غنای رنگی، که اغلب نادیده گرفته می شود

اگر رنگ قرمز از نظر دکوراسیون داخلی مخالفان زیادی برای جنبه هیجان‌انگیز/ آزاردهنده‌اش دارد، به این دلیل است که آنها فقط قرمز مایل به قرمز را درک می‌کنند و تمام مشتقات رنگی و کم‌دوام آن را مشخص می‌کنند. ". اما چه در مورد سرخ شدن مانند گوجه فرنگی (رنگ روشن که می تواند خواص برش بسیار مفیدی نیز داشته باشد)، یا توقف در طول مسیر بر روی رنگ های کمتر زنده: "نارنجی"، "رزه"، "سالمون" ...، در پایان سال 2022، قرمز به وضوح یکپارچه کننده است. و درست است که علاوه بر انتقال این نماد، چیزی برای اغوا کردن دارد. قرمز در واقع رنگی است که وسیع ترین طیف سایه ها را در طیف رنگ سنجی دارد.

و سپس، همانطور که عادت کرده ایم به خاطر بسپاریم، همیشه روش های مختلفی برای کار با یک رنگ از نظر دکوراسیون داخلی وجود دارد. اگر می خواهید یک دکوراتور داخلی شوید، مطالعات بعد از سال سوم و همه چیزهایی که بعد از آن خواهید دید به شما نشان می دهد که بین نور طبیعی و نوری که می توانید در اتاق ترتیب دهید، عناصر مختلف وجود دارد. از مبلمانی که به آن اضافه می شود و تمام عناصر تزئینی که می توانید اضافه کنید، رنگی که برای رنگ دیوار انتخاب کرده اید به یک شکل بیان نمی شود.

البته، شروع با یک دکوراسیون قرمز با درخشان ترین ممکن است عاقلانه ترین انتخاب برای کسی که انتخاب کرده است به عنوان یک دکوراتور داخلی یا دکوراسیون داخلی شروع کند، وجود دارد، اما با سال ها تجربه بیشتر در پیشخوان و بسیاری از پروژه های دکو که در آن شما انجام می دهید. فرصت کار داشته باشید، خواهید دید که موفق خواهید شد.